Stoły jadalne dla 6 osób


Czy podczas urządzania jadalni również ogranicza cię przestrzeń? Nie jesteś sam. Jeśli przy stole zasiada zwykle sześć (lub mniej) osób, stół dla 6 osób jest wart wysiłku. W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości eleganckie stoły do jadalni z litego drewna, które nie tylko sprawią, że wnętrze stanie się przytulne, ale także zapewnią dużo miejsca dla każdego z jedzących. Nasze stoły do jadalni są wykonane z litego drewna, najczęściej dębowego lub sosnowego. Te rodzaje drewna są szczególnie popularne ze względu na ich piękne usłojenie, wysoką wytrzymałość i doskonałą stabilność.

Stół jadalny dla 6 osób i jego wymiary

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stołu do jadalni dla 6 osób? Nawet jeśli twoim marzeniem jest mieć naprawdę duży stół, wybierając jego rozmiar musisz wziąć pod uwagę możliwości przestrzenne jadalni lub kuchni.

Jeśli jesteś jednym z tych szczęśliwców, którzy nie muszą liczyć każdego wolnego centymetra w domu, idealną zasadą jest to, że każda osoba potrzebuje powierzchni stołu o szerokości co najmniej 60 cm i głębokości co najmniej 40 cm (na wypadek, gdybyście nie chcieli sobie nawzajem wchodzić w drogę). Oczywiście nie pomylisz się, jeśli zamówisz stolik dla 6 osób z 4-osobowej rodziny. Mówiąc wprost, więcej miejsca przy stole wcale nie ma znaczenia - wręcz przeciwnie. W przypadku stołów dla 6 osób potrzebujesz stołu o wymiarach co najmniej 90 x 150 cm ( idealny jest 90 x 180 cm). Oprócz szerokości stołu, przestrzeń na odsunięcie krzesła od stołu podczas wstawania powinna wynosić co najmniej 70 cm, a zaleca się 100 cm. Szerokość całego zestawu jadalnego dla 6 osób może więc wynosić nawet 3 metry.

W przypadku okrągłego stołu dla 6 osób minimalny wymiar to 110 cm (średnica).

Stoły jadalne dla 6 osób i ich asortyment

Staramy się dotrzeć do jak najszerszego grona klientów, dlatego oferujemy kilka wzorów stołów dla sześciu osób. Prawie wszystkie produkty w kategorii Stoły do jadalni oferują możliwość wyboru własnych wymiarów. Jedną z opcji jest okrągły stół jadalny w stylu rustykalnym. Jego zaletą jest możliwość wyboru średnicy blatu od 80 cm do 110 cm. Dla sześciu osób wybierz rozmiar co najmniej 110 cm. Okrągłe stoły świetnie wyglądają w dużych pomieszczeniach, najlepiej na planie kwadratu. Jeśli podoba ci się rustykalny styl życia we francuskim stylu country, polecamy stół francuski lub stół prowansalski. W obu opcjach masz do wyboru kilka rozmiarów.

Owalny stół dębowy, stół rustykalny, stół prostokątny z kolekcji Alexandra i wiele innych są również odpowiednie dla 6 osób. Czy od czasu do czasu masz przy stole więcej niż jedną osobę? Polecamy więc rozkładane stoły do jadalni, które po rozłożeniu mogą mieć długość do 200 cm lub 220 cm.

Zestawy jadalne 1+6

Nie chcesz spędzać zbyt wiele czasu na wybieraniu stołu i krzeseł do niego pasujących? Zainspiruj się zestawami jadalnianymi 1+6, które łączą w sobie jeden stół i 6 krzeseł. Masz naprawdę szeroką gamę zestawów do jadalni do wyboru! Zazwyczaj dostarczamy stoły do jadalni w stanie rozmontowanym, wraz z przejrzystą instrukcją montażu. Montaż możesz wykonać w domu w ciągu kilku minut!

Product added to wishlist
Product added to compare.