Stoły do ​​jadalni


Styl i design stołu jadalnego

Stół jadalny może stać się miejscem, które skupia całą rodzinę. To tam dzieci i ich rodzice spotykają się, by porozmawiać, ale przede wszystkim, by zjeść pyszne jedzenie. Dlatego tak ważne jest również to, aby wybrać wysokiej jakości stoły z litego drewna, które będą trwałe i będą wiernie służyć Ci nie tylko przez kilka lat, ale przez kilkadziesiąt lat. Możesz zostawić naturalny stół z litego drewna swoim potomkom i łatwo stanie się on kawałkiem o wartości historycznej. Zainwestuj w stół z litego drewna i dodaj krzesło z litego drewna, aby iść z nim tak, że wszystko pasuje pięknie. Oferujemy stoły do jadalni z litego drewna w różnych opcjach, na przykład może to być stół rustykalny lub element w stylu prowansalskim, jest też stół do jadalni rozkładany, bardzo praktyczny mebel do mniejszych pomieszczeń. Najczęstszymi materiałami dla naszych stołów z litego drewna są sosna i dąb, ale będziesz miał do wyboru również inne gatunki drewna. 

Rozkładane stoły do jadalni

Jeśli tylko od czasu do czasu masz przy stole więcej niż jedną osobę, polecamy zakup składanego stołu jadalnego. Najpopularniejsze rozmiary stołów to 140 x 90 cm lub 160 x 90 cm z możliwością rozłożenia na długość do 220 cm. Już podobny składany stół jadalny może zapewnić mnóstwo miejsca dla wszystkich! 
Istnieje kilka rodzajów stołów składanych. Jednym z najbardziej popularnych jest użycie stołu o pełnej szerokości, gdzie nogi stołu przesuwają się do końca stołu, dając pełną szerokość do wykorzystania. Drugim najczęściej spotykanym sposobem jest składanie na środku blatu, przy czym nogi pozostają nieruchome lub również przesuwane do końca stołu.

Stoły do jadalni z litego drewna i ich warianty

Staramy się zaspokoić jak najszersze grono klientów, dlatego w naszym asortymencie znajduje się na przykład stół rustykalny, stół do jadalni Prowansja oraz stoły nowoczesne, takie jak stół do jadalni łączący solidny blat i stalowe nogi. Wszystkie stoły do jadalni z naszej oferty wykonane są z najlepszych materiałów. Podstawą jest lite drewno, najczęściej dębowe lub sosnowe, które nadaje meblom doskonałą wytrzymałość i stabilność. Konstrukcja stołów jest przystosowana do dużych obciążeń. Meble impregnujemy naturalnym olejem, który chroni drewno przed niepożądanymi uszkodzeniami, a także uwydatnia naturalny wzór litego drewna. Stoły do jadalni dostarczamy starannie zapakowane, najczęściej zdemontowane, wraz z przejrzystą instrukcją montażu, dzięki której domowy montaż stanie się dla Ciebie dziecinnie prosty!

Jaki rozmiar stołu do jadalni wybrać?

Wybierając stół do jadalni, zastanów się, czy będzie to Twój główny stół, czy tylko dodatek do kuchni. Dla wygodnego spożywania posiłków zaleca się pozostawienie 60-80 cm dla osoby dorosłej w zależności od tego, jak pozwala na to przestrzeń. Oczywiście im więcej miejsca pozostawisz, tym wygodniej będzie Ci się jadło. Wymiary stołu w zależności od ilości osób (mniejszy rozmiar nieznacznie obniża komfort podczas siedzenia, przeciwnie, większy rozmiar służy do wygodnego spożywania posiłków).

  • Stół dla czterech osób: 120 x 80, 140 x 80, 160 x 90 cm .

  • Stół dla sześciu osób: 160 x 90, 180 x 90 .

  • Stół dla ośmiu osób: 180 x 90, 200 x 100, 220 x 100 cm .

  • Stół dla dziesięciu osób: 220 x 100, 240 x 100 i więcej

Jeśli nie macie Państwo tyle miejsca i chcielibyście zjeść więcej polecamy wybrać stół rozkładany. Aby uzyskać tę dodatkową przestrzeń podczas wizyty. W ten sposób masz dużo miejsca w swojej jadalni w przypadku, gdy z niej nie korzystasz.

Product added to wishlist
Product added to compare.